Na HEP-ovom natječaju 'Za naše male genijalce' dobili smo 4 računala!

Hrvatska elektroprivreda ove je godine organizirala četvrtu akciju ‘Za naše male genijalce’ kojoj je cilj što više osnovnih škola u Republici Hrvatskoj opremiti računalnom opremom te na taj način pridonijeti razvoju informatičkog obrazovanja.

Kroz ukupno četiri organizirane akcije, HEP je osigurao donacije 150 novih računala za učenike 42 osnovne škole diljem Hrvatske. Odabrane su prije svega one škole koje nemaju niti jedno računalo, imaju velik broj učenika po računalu, zastarjela računala ili se nalaze na područjima od posebne državne skrbi. Ukupna vrijednost donirane informatičke opreme iznosi 750.000 kuna. Prema podacima Međunarodnog udruženja za vrednovanje obrazovnih postignuća, u RH na jedno računalo u školi dolazi čak 26 učenika. Zato je HEP osmislio nagradni natječaj kojim se pozivaju sve osnovne škole u Hrvatskoj da se prijave i snime video kojim će predstaviti ono najbolje iz svoje škole i kraja iz kojeg dolaze te pojasniti zašto su baš njima potrebna računala. Ove je godine na HEP-ov natječaj i OŠ Dalj poslala film koji je izradila Medijska skupina zahvaljujući kojemu su u Dalj stigla četiri (4) računala koja su mjesto dobila u školskoj knjižnici te ih mogu koristiti svi učenici.

Članovi medijske skupine, učenici 6. a i 6. c razreda, pod vodstvom nastavnice hrvatskoga jezika Daniele Maršalek i u suradnji s nastavnikom povijesti Hrvojem Pavićem, su izradili dvominutni film u kojemu pokazuju kako izgleda nastava bez računala te su podsjetili na znanstvenika rođenoga u Dalju, Milutina Milankovića, kojega je u filmu 'glumio' Bojan Barišić iz 8. b.

Čestitamo svima koji su ove godine dobili računala, a osim naše škole to su: OŠ Banova Jaruga iz Banove Jaruge, OŠ Čeminac iz Čeminca, OŠ Darda iz Darde, OŠ Dr. Franje Tuđmana iz Knina, OŠ Frana Krste Frankopana iz Osijeka, OŠ Ivana Gundulića iz Dubrovnika, OŠ Josipa Pupačića iz Omiša, OŠ Mate Balote iz Buja, OŠ Petra Zoranića iz Stankovaca, OŠ Slatine iz Slatina te područne škole iz Drinovaca, Đelekovca, Lozovca i Slivnog.

Daniela Maršalek

objavio: Zdravka Milošić   datum: 8. 5. 2017.