Dan matematike u našoj školi: Ni kolače ne možemo praviti bez matematike!

Brojke nas često okružuju u svakodnevnom životu – računamo kućne budžete, vodimo računa o vremenu, pamtimo različite brojeve i slično. No, ono čega možda nismo često svjesni je činjenica da brojke i matematika itekako mogu biti zanimljivi i djeci i odraslima.

Brojeći korake uz matematiku možemo plesati, praviti kolače ili izračunati koliko nam kilometara treba od kuće do škole.

Kako bismo približili brojke i matematiku kao školski predmet, organizirali smo obilježavanje Dana matematike nizom interaktivnih radionica u našoj školi.

Dan matematike obilježili smo u projektu KOZMOS te su učenici na dar dobili ravnala, džepne kalkulatore, povećala, kompase, USB kartice i ostale promotivne materijale koji će im, vjerujemo, koristiti i u nastavi matematike.

Učenici su imali prilike sudjelovati u različitim radionicama: „Kuhaj, reži, važi – matematičku ravnotežu traži“, „Ninja Shurigami“, „Napravi cvijet – uljepšaj svijet“, „Escape room“, „Proljetni pick point“, „Igraj i zaključi“, „Isprepleti i zapleti“, i „Štapićima do kvadrata“. Osim toga, sudjelovali su i u radijskoj emisiji za djecu i mlade „Veliki i mali“ koja se emitira u programu HRT Radio Osijeka svake subote prijepodne.

Kakve veze imaju radio i matematika? Itekakve. U radijskom eteru se mora voditi računa o vremenu, a to se nikako ne bi moglo bez - matematike wink

Novinarka Radija Osijek, Magdalena Jelečević, posjetila je našu školu i razgovarala s učenicima koji su sudjelovali u radionicama uz Dan matematike.  Uz učenike, u emisiji su sudjelovale i nastavnice Milica Bačić i Zdravka Milošić te ravnateljica Zrinka Vučinić.

Što ih najviše žulja kod matematike, ali i zašto je vole, poslušajte na linku emisije.

'VELIKI I MALI' radijska emisija

Dan matematike obilježen je u projektu KOZMOS - Kvalitetno obrazovanje za modernu osnovnu školu koji financiraju Island, Kneževina Lihtenštajn i Kraljevina Norvešak kroz financijski mehanizam Europskog gospodarskog prostora (EGP).

objavio: Daniela Maršalek   datum: 21. 3. 2023.