Prvo studijsko putovanje u projektu KOZMOS

Proveli smo prvo studijsko putovanje za djelatnike naše škole u projektu Kozmos – Kvalitetno Obrazovanje Za Modernu Osnovnu Školu. Projekt je to koji provodimo u suradnji s Nansen Dijalog Centrom Osijek, Poduzetničko-razvojnim centrom općine Erdut, Kulturnim i znanstvenim centrom 'Milutin Milanković' Dalj, Parkom znanosti iz Oroslavja i Nansen Akademijom iz Norveške.

Tijekom tri dana posjetili smo Znanstveno-edukacijski centar Višnjan gdje nam je poticajno i motivirajuće predavanje održao Korado Korlević, hrvatski astronom svjetskoga glasa, a kojega očekujemo i u našoj školi u dijelu projektnih edukacija. Posjetili smo i Talijansku osnovnu školu „Bernardo Parentin“ u Poreču gdje smo s kolegama izmijenili iskustva u radu te Osnovnu školu Joakima Rakovca iz Svetog Lovreča Pazenatičkog u kojoj smo čuli više o provedbi građanskoga odgoja kao izvannastavne aktivnosti. U Astronomskom centru u Rijeci putovali smo među zvijezde, a u Slatkovodnom akvariju 'Aquatica' u Karlovcu spustili smo se ispod površine rijeka.
Riječ je o projektu čiji je cilj unaprijediti vještine djelatnika i učenika Osnovne škole Dalj u području STEM-a, informacijsko-komunikacijskih tehnologija i aktivnoga građanstva. Vrijednost projekta je 517.207,88 EUR, a podržan je sredstvima Islanda, Kneževine Lihtenštajn i Kraljevine Norveške kroz financijski mehanizam Europskog gospodarskog prostora.
Projekt se provodi od kolovoza 2022. do travnja 2024.. Za to će vrijeme škola biti opremljena modernom opremom te će biti izgrađena vanjska interaktivna učionica, a djelatnici i učenici će imati priliku sudjelovati na treninzima i edukacijama te na studijskim putovanjima i terenskim nastavama. Fotografije s putovanja možete pogledati na poveznicama:

objavio: Daniela Maršalek   datum: 17. 1. 2023.