Euharistijsko slavlje za početak školske godine

22.9.2019. u župnoj crkvi svetog Josipa u Dalju upriličeno je euharistijsko slavlje za početak školske godine. Na svetoj misi uz župljane sudjelovali su i učenici naše škole u pratnji nastavnika vjeronauka Bernarda Majera na čelu s ravnateljem škole Markom Stanićem.
Misno slavlje je predvodio župnik Ante Mihaljević.

Nakon propovijedi i molitve vjernika učenici su prinijeli darove: Sveto pismo, katekizam za mlade i katehetsku knjižicu, uz vino i hostije.
Župnik je istaknuo važnost aktivnog sudjelovanja djece i mladih u životu župne zajednice. Najprije na redovnim nedjeljnim euharistijskim susretima, uz vjeronaučno-katehetsku pouku i pripravu. Naglašena je važnost djelovanja prosvjetnih djelatnika i odgojitelja na svim područjima rasta i razvoja.

Na poseban način i odgovornost za duhovno usmjerenje mladih u vjeri i općim pozitivnim vrijednostima. Uz to je istaknut nužan primjer roditelja koji na taj način svojim osobnim izborom potiču i prenose vrijednosti te na taj način postaju vrijedni suradnici u školi života.

Bernard Majer

objavio: Zdravka Milošić   datum: 24. 9. 2019.

« Veljača 2020 »